Z Padělského mlýna - Zlatý retrívr

- Naše feny...

FÍBÍ Z PADĚLSKÉHO MLÝNA
. *1.12.2015
· HDD A/A
· DLK 0/0
· výška 53cm.
· hnědé oko
· plnochrupá
· barva krémová

Výstavní úspěchy: VN1-NVP, V1, VT, KV - KVP Brno, VD1-MVP

Zkoušky:OVVR I. cena - nos4, aport se zvěří, CT zkoušky

Fíbinčiny výsledky hodnocení kyčlí, které provedl MVDr. Milan Snášil

Fíbinčiny výsledky hodnocení loktů, které provedl MVDr. Milan Snášil

genetické testy provedené laboratoří LABOKLIN - výsledky: BR>
GR_PRA 1 - clear
GR_PRA 2 - clearBR>
prcd - PRA PCR - N/N (A)
Ichtyosis PCR - N/Ich (carrier)
Muscular Dystrophy (MD) - N/N

Fíbinka je nejmladší členkou naší rodiny, ale již plně posílila náš canisterapeutický tým.

MEIEPERE N´OUBLIEZ JAMAIS (NUBI)
. * 10.6.2013 (Estonsko)
· HDD A/A
· DLK 0/0
· výška 53cm.
· hnědé oko
· plnochrupá
· barva zlatá

Výstavní úspěchy: MVP-VN1, V, European Dogshow 2014 Brno-VD

Zkoušky: OVVR I. cena , CT zkoušky

Nubinčiny výsledky hodnocení kyčlí a loktú


NUBI jsme si přivezli v srpnu 2013 až z Estonska. Je mamčou naší Fíbí a Falka (štěńata narozená 1.12.2015, které jsme si nechali doma pro rozšíření CT týmu), je právoplatnou členkou psí smečky, přivezli jsme si ji v srpnu 2013 až z Estonska. Má temperamentní, pracovitou povahu. Na svůj věk je velmi vnímavá, dobře reaguje na vše nové, do psí smečky se lehce začlenila. Ve vodě je to pohodový plavec, ráda přináší vše, co ve vodě plave, ráda aportuje zvěř. V RK CZ byla uchovněná pod registračním číslem 399/15


24.5. 2014- MVP Litoměřice
IN MEMORIAM

LAIKA GOLD (SOFINKA)
. * 18.11.1995 - † přesně o půlnoci z 24. na 25. února 2008
· HDD 0/0
· výška 53 cm
· hnědé oko
· plnochrupá
· barva zlatá

Výstavní úspěchy:V1, r.CAC, r.CACIB

Zkoušky: ZVR I.cena, CT zk.

Laika Gold, doma to byla naše Sofinka, byla vlastně zakladatelkou našeho chovu. Byla to vitální, zdravá fenečka, která i přes svůj vysoký věk drž ela krok s daleko mladšími jedinci. A to jak po stránce fyzické, tak i psychické. Byla velmi trpělivou a milou fenečkou. A to, že měla dvanáct a půl let prozrazovalo jen to, že měla bílé skráně a bílé brýlky kolem jejích krásných „srnčích“ očí, kterými, když se na kohokoliv podívala, viděl jen samou lásku a obětavost. Na rozdíl od dnešních fen, které jsou komerčně šlechtěné, byla typickou představitelkou svého plemene – Golden Retriever. Za svůj život, měla šest vrhů, z toho u nás tři. Jedinci z těchto vrhů jsou přínosem pro své nové majitele, ale také pro plemeno, jehož jsou představiteli.

Původ měla tato fenečka ve Francii. Její vynikající vlastnosti nejlépe prezentují 4 jedinci v naší ch. st. Sofie geneticky přenáš elana všechny své potomky lovecké vlohy a výbornou ovladatelnost, klidnou a vnímavou povahu. Celý život byla oddanou fenou. Budeme na ni vždy s láskou vzpomínat.

I když její úloha v produkci již skončila, měla velký přínos ve využití v canisterapeutické práci. Byla všestranně využívána, a to jak v ústavech soc. péče, tak i ve školství a DD. Ve všech našich kontaktních místech ji měli klienti moc rádi, bude jim chybět …

Po jejím odchodu byl nejstarším pejskem u nás doma, tedy v naší chovatelské stanici, 14-letý „pan pes“, nesoucí j méno Qajun Ares, ten zde měl stejně jako Sofinka své místo do svého posledního psího bytí. Zůstane navždy v našich srdcích, stejně jako Rasty.

AMBRA Z PADĚLSKÉHO MLÝNA (Čejný)
* 19.12.2000 - † 25.6.2012 (11 let a 6 měsíců)
· HDD 0/1 - negativní
· výška 54 cm
· hnědé oko
· plnochrupá
· barva krémová

Výstavní úspěchy:V1, r.CAC, oblastní vítěz

Zkoušky: OVVR I.cena, CT zk.
I tato fenečka se vyznačovala velmi klidnou povahou, nesla lovecké vlohy. Hlavním jejím využitím byla canisterapeutická činnost.

Čejný, jak jsme jí říkali doma, byla spolehlivou fenou pro canisterapii, byla pravidelnou návštěvnicí spec. MŠ a spec. ZŠ v Uherském Hradišti i v DIAKONII v UH. Také byla vítaná v DZP a DpS. V loňském roce oslavila 19.prosince své 11. narozeniny, no jo, utíká ten čas rychleji, než bychom si přáli ?

Ambra Z Padělského mlýna, se v roce 2003 stala úředně potvrzenou chovnou fenou, a to po vrhu, který se řadil pod písmenem D. Za dva roky měla další vrh, tentokrát pod písmenem E. Dnes jsou známy výsledky vyšetření DKK u jedinců z těchto vrhů, a to 0/0. Otcem stěňat byl pes z naší chovatelské stanice My Magician Rescator.

ALMA Z PADĚLSKÉHO MLÝNA (KESÍ)
. * 19.12.2000- † 20.5.2013 (12 let a 5 měsíců)
· HDD 0/1 - negativní
· výška 54 cm
· hnědé oko
· plnochrupá
· barva krémová

Výstavní úspěchy: V2

Zkoušky: OVVR I.cena, CT zk.
Doma jsme ji pojmenovali Kesí, jelikož měla na hlavě malou hvězdičku, od samého prvopočátku byla Kesinka živá, už jako štěně překonávala bez problémů překážky jako kočka, kolikrát jsme se tomu smáli, co vyváděla za kousky.

Byla z ní fenečka, která se vyznačovala velmi klidnou povahou, měla silné lovecké vlohy, které předvedla na Veteran CUPu v roce 2010, kdy si musela sama odchytit bažanta, protože měli slabého střelce se silným větrem v zádech :o)Také u ní bylo hlavním jejím využitím canisterapeutická činnost. Byly to návštěvy ve speciální MŠ a DIAKONII, kde byla Kesí využívána k polohování. Když nám odešla do psího nebe, bylo jí 12 let a 4 měsíce.

BLONDIE Z PADĚLSKÉHO MLÝNA (BLONDIE)
. * 31.5.2002 - 12.3.2017 (14 let a 10 měsíců)
· HDD 0/2 - po úraze ve 4. Měsíci (utržený křížový vaz)
· ED 0/0
· výška 56 cm
· hnědé oko
· plnochrupá
· barva krémová

Výstavní úspěchy: V, V1
Zkoušky: OVVR II.cena, CT zk.
Blondie měla klidnou a vyrovnanou povahu, dlouho pracovala jako canisterapeutický pes a poté si užívala klidného psího stáří u nás doma. A proč jméno Blondie, podědila jej po své babičce z otcovy strany, ale také proto, že byla sněhově bílá, když byla štěnětem. Odešla ve věku téměř 15 let.

Blondie, měli jsme Tě moc rádi.


Milan Doktor, Padělský Mlýn 283, 696 72 LIPOV CZ, Mapa,GSM: +420 604 968 975,
e-mail: mdoktor1(zavinac)seznam.cz, www: www.zpadelskehomlyna.cz